El propers dilluns 21 i dimecres 23 d’octubre, de 18h a 20h a l’IMET, tindrà lloc una nova acció formativa gratuïta per a les entitats de la ciutat, Incorporem la perspectiva LGBTI+ a la nostra entitat. 

La Llei 11/2014 obliga les entitats a fer efectiu el dret a la igualtat i a la no discriminació per raó d’orientació sexual, d’identitat de gènere o d’expressió de gènere, en els àmbits tant públics com privats. El curs ens ajudarà a incorporar la perspectiva LGTBI+ en la nostra activitat com a entitat.

 Continguts:

  • Formar i sensibilitzar a les entitats per dur a terme les tasques de prevenció, detecció, atenció, assistència i recuperació pel que fa a la discriminació de persones LGTBI+

Data i lloc: Dilluns 21 i dimecres 23 d’octubre de 2019, de 18 h a 20 h,  a l’IMET

Informació i inscripcions: Cal inscripció prèvia a través de la Carpeta Ciutadana o a l’Oficina d’Entitats- Punt de Voluntariat (Plaça de la Vila 8 – telèfon 938140000 ext. 2040)

 

Incorporem la perspectiva LGBTI a la nostra entitat